Łukasz Staniczek

adwokat

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed vehicula mi sit amet tellus feugiat; a tempor ligula cursus. Phasellus euismod arcu id finibus aliquam!
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O mnie

Drogi Czytelniku, zanim przejdziemy do rzeczy, kilka słów o mnie.

Urodziłem się w 1987 roku. Należę do tego pokolenia, które przyszło na świat za późno, by pamiętać czasy PRL i za wcześnie, aby dzieciństwo spędzić przed komputerem.

Z dzisiejszej perspektywy wydaje mi się, że większą część mojego dzieciństwa spędziłem uganiając się za piłką, tak jak chyba wszyscy moi najlepsi przyjaciele z podwórka. Piłka nożna była tym, co nas bezgranicznie pochłaniało – graliśmy tyle, ile tylko pozwalali nam nasi rodzice, często walcząc ze starszymi kolegami o możliwość skorzystania z boiska szkolnego. Oprócz tego gromadziliśmy wszelką wiedzę o tej wspaniałej dyscyplinie, oglądaliśmy z zapartym tchem wszystkie mecze, które mieliśmy możliwość zobaczyć, aby później toczyć o nich długie dyskusje. Czy dasz wiarę, że doskonale pamiętam, kto grał w finale Ligi Mistrzów w 1996 roku? I kto wówczas strzelił bramkę, kto był trenerem? Jest to o tyle niezwykłe, że odpowiedzi na te pytania udzielam bez zastanowienia, natomiast musiałbym trochę pomyśleć, aby powiedzieć, do której klasy wówczas chodziłem😊

Oczywiście w pewnym momencie zorientowałem się, że piłkarzem nie zostanę, a piłkarską przygodę zakończyłem jako junior. Życie potoczyło się inaczej, ukończyłem studia prawnicze, później aplikację adwokacką i szczęśliwie zostałem adwokatem. Nie zmieniło się jednak zamiłowanie do sportu, a zwłaszcza piłki nożnej, która pozostaje moją wielką pasją. Uważam, że na gruncie zawodowym nie ma nic lepszego niż łączenie pasji z wykonywaną pracą, stąd pomysł za zajęcie się prawem piłki nożnej. Doświadczenie zawodowe w temacie prawa piłki nożnej zdobywałem w czasie pracy w kancelarii adwokackiej. Doradzałem piłkarzom, trenerom oraz menedżerom piłkarskim w kwestiach związanych z kontraktami zawodniczymi i transferami, łącznie z reprezentowaniem ich w sporach z klubami.

W swojej pracy zawodowej zajmuję się też prawem karnym oraz cywilnym, w szczególności w zakresie spraw odszkodowawczych i deweloperskich. Posługuję się językiem niemieckim i angielskim.

*****